Soru Sor - Sorunuz Nedir
 1. Üzgünüm, bu özel bir cevap.

 2. hocam ilk yazılar olduğu için geride kalmıştır Su Arıtma Cihazı - Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi (galiparduc.com) şu kategori altında bulabilirsiniz. O yazıları. ya da ben buraya ekleyeyim.. 10 Adımda Arıtma Cihazı Nasıl Toplanır - Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi (galiparduc.com) En Basit Ro Arıtma Yapma - SDevamını oku

  • 1
 3. Havadaki su buharının yoğunlaşması sonucu oluşan bulutlar su damlacıkları ve buz kristalleri içerir. Atmosferdeki parçacıkların boyutları görünür ışığın dalga boyuyla kıyaslanabilir ölçektedir ve güneş ışığı atmosferden geçerken mavi dalga boyundaki ışınlar daha fazla saçıldığı için gökyüzü mavi renDevamını oku

  Havadaki su buharının yoğunlaşması sonucu oluşan bulutlar su damlacıkları ve buz kristalleri içerir.

  Atmosferdeki parçacıkların boyutları görünür ışığın dalga boyuyla kıyaslanabilir ölçektedir ve güneş ışığı atmosferden geçerken mavi dalga boyundaki ışınlar daha fazla saçıldığı için gökyüzü mavi renkte görünür. Bulutları oluşturan su damlacıklarının ve buz kristallerinin boyutları (10 mikrometreyi aşabilir) ise daha büyüktür ve güneş ışığı bulutların içinden geçerken bütün dalga boyundaki ışınlar saçılır. Bu nedenle bulutlar beyaz görünür.

  Ancak bulutlar büyüyüp kalınlaştıkça güneş ışınlarının büyük kısmı bulutlar tarafından yansıtılır ve soğurulur. Bu nedenle daha az miktarda güneş ışığı bulutların alt kısmına ulaşabilir. Yani yoğun bulutlar güneş ışığının önemli bir kısmının yerin yüzeyine ulaşmasını engeller. Bu nedenle bulutların yere yakın kısımları daha koyu renkte görünür.

  Cloudburst

  Daha Az Gör
  • 1
 4. Su ısınırken ses çıkmasının birkaç nedeni var. Su ısınmaya başladığında sıcaklıktaki artışa bağlı olarak su moleküllerinin kinetik enerjisi artar. Bu nedenle su molekülleri bulundukları kabın çeperlerine daha hızlı çarpmaya başlar. Su ısınırken ses çıkmasının birkaç nedeni var. Su ısınmaya başladığıDevamını oku

  Su ısınırken ses çıkmasının birkaç nedeni var. Su ısınmaya başladığında sıcaklıktaki artışa bağlı olarak su moleküllerinin kinetik enerjisi artar. Bu nedenle su molekülleri bulundukları kabın çeperlerine daha hızlı çarpmaya başlar.

  Su Isınırken Neden Ses Çıkar?

  Su ısınırken ses çıkmasının birkaç nedeni var. Su ısınmaya başladığında sıcaklıktaki artışa bağlı olarak su moleküllerinin kinetik enerjisi artar. Bu nedenle su molekülleri bulundukları kabın çeperlerine daha hızlı çarpmaya başlar.

  Suyun içinde çözünmüş halde hava bulunur. Gazların çözünürlüğü sıcaklıktaki artışa bağlı olarak azaldığı için, suyun sıcaklığı arttıkça içinde çözünmüş halde bulunan hava kabarcıklar oluşturur. Bu sırada suyun içinde su buharı kabarcıkları da oluşmaya başlar. Kabın alt kısımlarında ve yanlarında oluşan bu kabarcıklar suyun yüzeyine doğru hareket ederken -üzerlerine etki eden basınç azaldığından- hacimleri artmaya başlar ve suyun yüzeyine ulaştıklarında patlarlar. Bu durum suyun içinde ses dalgaları şeklinde yayılan titreşimler oluşmasına neden olur.

  Suyun sıcaklığı kaynama noktasına ulaşmadan önce, sıcaklık suyun içinde her noktada aynı değildir. Isı kabın tabanından yayıldığı için, suyun alt kısımlarındaki sıcaklık üst kısımlarına göre daha yüksektir. Kabın alt kısımlarında oluşan kabarcıklar yüzeye doğru hareket ederken, sıcaklığın daha düşük olduğu kısımlara ulaştıklarında içe doğru çökerler. Bu sırada suyun içinde çok küçük gaz kabarcıkları ortaya çıkar ve yüksek frekanslı ses dalgaları oluşur. Su ısınırken oluşan sesin en önemli sebeplerinden biri suyun içindeki gaz kabarcıklarının içe doğru çökmesidir.

  Daha Az Gör
  • 1
 5. Ev tipi evsel su arıtma sistemleri birçok çeşitliliğe sahiptir. Tezgâh altı deposuz su arıtma sistemleri, tezgâh üstü deposuz su arıtma sistemleri, sebil tipi sıcak soğuk su içeriği bulunan su arıtma sistemleri ve sürahi tipi su arıtma sistemleri gibi birçok çeşit ile sahiptir. Ayrıca evsel su arıtmDevamını oku

  Ev tipi evsel su arıtma sistemleri birçok çeşitliliğe sahiptir. Tezgâh altı deposuz su arıtma sistemleri, tezgâh üstü deposuz su arıtma sistemleri, sebil tipi sıcak soğuk su içeriği bulunan su arıtma sistemleri ve sürahi tipi su arıtma sistemleri gibi birçok çeşit ile sahiptir.

  Ayrıca evsel su arıtma sistemleri sayesinde damacananın ortada oluşturduğu kalabalıktan kurtulur ve görüntü kirliliği temizlenmiş olur. Bu şekilde sadece içmek için temiz su tüketmek yerine yemeklerde, çayda, sebze ve meyve yıkama da temiz ve arıtılmış su tüketmiş olunur.

  Bu ev tipi arıtıcı su arıtma sistemleri sayesinde evde su bitti derdi ortadan kalkar. Genel olarak depolama yapmadan arıtılan su arıtma sayesinde bekleme süresi ortadan kalkar.

  Daha Az Gör
  • 0
 6. Su Arıtma Cihazlarının Bakımı; Elde edilen birbirinden farklı marka ve modellerdeki su arıtma sistemleri aslında pek fazla teknik bilgiye gerek olmadan rahatlıkla bakım imkanı sunmaktadır. Özellikle sünger filtreler düzgün bir şekilde yıkandıktan sonra yeniden kullanım gösterebilir. Ancak belli birDevamını oku

  Su Arıtma Cihazlarının Bakımı; Elde edilen birbirinden farklı marka ve modellerdeki su arıtma sistemleri aslında pek fazla teknik bilgiye gerek olmadan rahatlıkla bakım imkanı sunmaktadır.

  Özellikle sünger filtreler düzgün bir şekilde yıkandıktan sonra yeniden kullanım gösterebilir. Ancak belli bir süre verilmiş olan filtre çeşitleri kullanım süresi sona erdiği zaman kesinlikle değiştirilmelidir.

  Bunlar genel olarak 6 aydan başlayarak 1 yıla kadar süresi olan filtrelerdir. Gerekli olan su temizliğini gerçekleştirerek farklı zararlı mineralleri ve birtakım mikrobiyolojik etkenleri en iyi şekilde atabilmesi adına mutlaka verilen süre kapsamında filtreler değiştirilmeli ve yenisi takılmalıdır.

  Bu sayede şebeke suyu ya da damacana sularını daha temiz ve güvenilir bir şekilde kullanmak mümkündür.

  Daha Az Gör
  • 1
 7. Birbirinden farklı aşamalar kapsamında suyun tam şekilde temizlenerek elemine edilmesine olanak veren su arıtma cihazı çeşitleri, bu şekilde temiz bir su içme imkanını sunmaktadır. Gelen su öncelikle ön filtrasyon sisteminden geçmektedir. Diğer ismi ile partikül filtresi olarak da bilinen bu aşama kDevamını oku

  Birbirinden farklı aşamalar kapsamında suyun tam şekilde temizlenerek elemine edilmesine olanak veren su arıtma cihazı çeşitleri, bu şekilde temiz bir su içme imkanını sunmaktadır. Gelen su öncelikle ön filtrasyon sisteminden geçmektedir.

  Diğer ismi ile partikül filtresi olarak da bilinen bu aşama kapsamında oldukça küçük mikronluk bir takım zararlı partiküller buraya takılmaktadır. Daha sonraki aşamalarda ise aktif karbon filtre seçeneği göreve dahil olur ve bu kapsamda suyun içerisindeki kötü tat ve koku tamamen arındırılır. Bu bağlamda istenmeyen klor da yine su içerisinde doğru bir şekilde ayrılmaktadır.

  Daha sonra ise yine farklı partiküller ve değişik birtakım kimyasal maddeler daha küçük boyutlarda olarak membran filtresine ve ters osmos sistemi altında takılarak suyun tamamen sağlıklı bir hale gelmesine imkân vermektedir.

  Aynı zamanda bu seçenek kapsamında arsenik, kurşun, nitrat ve sodyum gibi çok ağır metal iyonun geçişi bu su arıtma sistemi ile önlenmektedir.

  Daha Az Gör
  • 0