Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorular ve Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, soru sorma yetkiniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Denizden en büyük gelir Yunanistan’ın

Denizden en büyük gelir Yunanistan’ın

İngiliz Clarksons Araştırma Şirketi verilerine göre, denizden en fazla kazanan ülkeler listesinin başında 96 milyar 785 milyon dolarla Yunanistan yer alıyor.

Clarksons Araştırma Şirketi, 2020 yılında denizden en çok gelir elde eden ülkeler listesini açıkladı. Listenin ilk sırasında 96 milyar 785 milyon dolarla Yunanistan bulunuyor. Yunanistan en fazla geliri 37 milyar 873 milyon dolarla petrol tankerlerinden alıyor. Tankerlerin ardından 34 milyar 426 milyon dolarla dökme yük gemileri geliyor. Yunanistan’ın ardından Japonya 96 milyar 298 milyon dolarla ikinci, 91 milyar 553 milyon dolarla Çin ise üçüncü en çok kazanan ülke. Türkiye ise 10 milyar 168 milyon dolarla listenin 20’nci sırasında yer alıyor.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.