Kaydol

Oturum aç

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Dünya Su Konseyi, Senegal’e ve Dakar Şehrine Marsilya sabunu tedarik etti

Dünya Su Konseyi, Senegal’e ve Dakar Şehrine Marsilya sabunu tedarik etti

Dünya Su Konseyi, Covid-19 salgınına karşı yürütülen mücadele kapsamında, halka temel ihtiyaçların dağıtımı operasyonlarını yürüten Senegal’e ve Dakar Şehrine Marsilya sabunu tedarik etti.

Su ve sabun, Covid-19’a karşı en etkili kalkandır. Bu sebeple Dünya Su Konseyi, gelişmekte olan ülkelere hijyen götürüyor! Dakar’da üretilen yaklaşık 80.000 adet sabun, Senegal eyaletine ve Dakar Belediye Başkanı’na verildi.

10 Nisan Cuma günü düzenlenen ilk törende, Başkan Loïc Fauchon’u temsilen Dünya Su Konseyi Valisi Mamadou Dia, Senegal Eyaleti ve Dakar Şehri’nin 22-27 Mart 2021’da düzenlenecek olan 9’uncu su organizasyonunda Dünya Su Konseyi’nin ortakları olduğunun altını çizdi. Dia ayrıca, “Suyun hayat olduğunu ve bu salgın sırasında suyun sabunla birleşerek hayatın korunmasına yardımcı olduğunu” belirtti.

Senegal Su ve Sanitasyon Bakanı Serigne Thiam ve Dakar Şehri Belediye Başkanı Soham El Wardini, bu önemli ve zamanında sembolik jest için Dünya Su Konseyi’ne teşekkür ettiler.

Dünya Su Konseyi, COVID-19 krizinde Senegal Devletini ve Dakar Şehrini destekliyor

Benzer Yazılar

Yorum yap