Grup kuralları

Su arıtma cihazı tavsiyeleri ve su arıtma cihazları hakkında makaleler
Su arıtma cihazı tavsiyeleri ve su arıtma cihazları hakkında makaleler
Daha Az Gör

Alkali suyun faydalarının kanıtı veya bilimsel kanıtı var mı?

Alkali iyonize suyun yapısı, onu herhangi birinin diyetinin inanılmaz derecede sağlıklı bir bileşeni haline getirir. Bu tür su elektroliz yoluyla indirgendiğinden, normal musluk suyundan çok daha fazla aktif hidrojen molekülü -ORP içerir. Ayrıca, şişelenmiş suda olduğu gibi küme başına 12 ila 14 molekül yerine 4 ila 6 molekülden oluşan daha küçük su kümeleri içerir. Bu özellikler iyonlaştırıcılardan gelen alkali suyun, serbest radikalleri nötralize ederek vücudunuzdaki hücreleri detoksifiye ederek sağlığınızı iyileştirmede güçlü ve etkili bir antioksidan görevi görmesini sağlar.

Aşağıda, alkali suyun sağlığa birçok faydasının arkasındaki bilimin bir açıklaması ve bu sağlık yararlarından bazılarının bir listesi bulunmaktadır. Okumaya devam etmeden önce yapılması gereken bazı açıklamalar var.

Alkali Su – Alkali su, pH’ı 7.0’ın üzerinde olan herhangi bir sudur. Bu, birçok yolla elde edilebilir. Alkali yapmak için musluk suyuna veya şişelenmiş suya kabartma tozu ekleyebilirsiniz. Suya alkali mineraller ekleyerek “Doğal İşlemler” adı verilen süreçte suyu alkali hale getirirsiniz.

Alkali İyonize Su – Alkali iyonize su, su iyonlaştırıcıları tarafından su elektrolizi adı verilen bir süreçte oluşturulur. Bu işlem, su iyonlaştırıcı makinesinin elektroliz odasının içinde gerçekleşir. Alkali su içmenin sağlığa hiçbir faydası olmadığını anlamalısınız. Bunun nedeni alkali suyun alkali iyonize su ile aynı olmamasıdır. Buradaki anahtar terim “İyonize”dir ve alkali su ile alkali iyonize suyu tamamen farklı iki şey yapan da budur. Karışıklık, “Alkali Su” ve “Alkali İyonize Su” ifadelerinin birbirinin yerine kullanılması ve eğitimsiz tüketici için aynı şey için kolayca karıştırılmasından kaynaklanmaktadır.

“Doğal” alkali su filtreleri satıcıları, saf alışveriş yapanları yalnızca alkali su dolandırıcılığı olarak adlandırılabilecek şeylerle kandırmak için, suyun PH’ını yükseltmek için yüksek fiyatlı bir mineral ekleme filtresi satarak bu karışıklığı avlarlar. Suyun PH değerini kabartma tozu ekleyerek yükselttiyseniz. Bu “Doğal” alkali su bu nedenle yalnızca daha yüksek bir PH’a sahiptir ve suya sağlığa faydalarını veren şey bu değildir.

Birçok tıbbi çalışmada suyun indirgenmiş su veya elektrolize indirgenmiş su olarak adlandırıldığına dikkat edin. Bu, suyun iyonizasyon veya su elektrolizi adı verilen elektriksel bir işlemle oluşturulduğu anlamına gelir. “Doğal” alkali su filtreleri satıcıları size, su iyonlaştırıcılarından gelen suyun “Yapay” olduğunu söyleyecektir, çünkü bu işlemi alkali iyonize su oluşturmak için kullanır ve bu zararlıdır. Ancak bu doğru değildir, tüm tıbbi araştırma çalışmalarında sağlık yararları YALNIZCA alkali iyonize sudan elde edilir.

“Doğal” alkali su filtreleri satıcıları, bu pazarlama hilesi ve bilgisizliğiniz ile sizi daha ucuz filtrelerini satın almanız için kandırmaya çalışıyorlar. Size sattıkları şey gerçekten bir alkali su dolandırıcılığı çünkü sattıkları tek şey suya mineraller ekleyen, örneğin suya Kabartma tozu eklerseniz yalnızca suyun PH değerini yükselten bir filtre. Suya pH değerini alkali hale getirmek için (7.0’dan yüksek) bir katkı maddesi ekleyerek sadece bu şekilde yapılan “Alkali Su” içmenin sağlığa hiçbir faydası yoktur.

Aşağıdaki araştırma çalışmalarında belirtildiği gibi, alkali suyun sağlık yararları, yalnızca su iyonize edildiğinde ve su elektrolizi sürecinden geçtiğinde mevcuttur. Alkali su iyonlaştırıcı makinenizin elektroliz odasının içinde olan budur. Elektrolize İndirgenmiş Su (ERW) veya Azaltılmış Su (RW) veya Alkali İyonize Su (AIW) hepsi aynı şeydir, sadece farklı isimlerdir.

Yalnızca su iyonlaştırıcınızdan su elektrolizi işlemiyle oluşturulan Alkali İyonize Su, sağlık yararlarına yol açan aşağıdaki 3 özelliğe sahip olacaktır:

 1. Oksidasyon Azaltma Potansiyeli -ORP, vücudun serbest radikalleri nötralize etmesine yardımcı olan antioksidan hidroksil iyonlarının su konsantrasyonunun ölçüsüdür. ?Negatif ORP değerleri taze sebze ve taze meyvelerde yüksek konsantrasyonlarda bulunur. Bu, bazı antioksidan yararlarının bir kaynağıdır ve eğer “meyve suyu sıkmak” ile ilgilenen birini tanıyorsanız, meyve ve sebzelerin sıkılmasından elde edilen suyu hemen içmelerinin nedeni budur çünkü -ORP değeri nispeten hızlı bir şekilde buharlaşacaktır. (mesela 1 saat) havada Oksijene maruz bırakılırsa ORP değeri yok olur.
 2. Mikro kümeler – Yalnızca elektrolize indirgenmiş su veya alkali iyonize su daha küçük su kümelerine sahiptir. Bunlar sadece su elektrolizi işlemi ile elde edilir ve bu etkiyi yaratmanın başka bir yolu yoktur. Doğada mikro kümelenme, elektrik akımı suya indüklendiğinde meydana gelir. Bu, bir su düşüşünün tabanında veya yıldırım suya çarptığında olur.
 3. Daha Yüksek PH – Kaynak sudaki alkali mineraller, Alkali İyonize İçme Suyu içinde yoğunlaşmıştır, bu ona daha yüksek bir PH veren şeydir. Bu tamamen doğaldır, alkali su makinesi kaynak sudaki alkali ve asidik mineralleri ayırır ve alkali iyonize sudaki asidik mineralleri daha az içmiş olursunuz. mineraller. Bu nedenle, PH 5.0 ila 6.0 arasında asidik kaynak suyunuz varsa, su iyonlaştırıcı makineye girmeden önce yeniden mineralizasyon filtresiyle suya alkali mineraller eklemek en iyisidir. Suyun PH’ını yükseltmek için alkali mineraller eklemeye devam edebilirsiniz ve gerçekten de “Doğal” alkali su filtreleri satıcılarının size sattıkları şey budur. Ancak bu “Doğal” alkali suyu içmekten herhangi bir sağlık yararı elde edemezsiniz, çünkü suya kabartma tozu eklemek gibi yalnızca içine mineraller dökülen sudur, -ORP’ye veya mikro kümelere sahip değildir, ne olursa olsun size ne söyleyebilirler.

Alkali Suyun Sağlığa Faydalarının Arkasındaki Bilim Alkali iyonize su çok sayıda aktif hidrojen molekülü içerdiğinden, reaktif oksijen türleri (ROS) adı verilen serbest radikalleri araştıran ve yok eden güçlü bir antioksidan görevi görebilir. Bu ROS, vücudumuzdaki birçok metabolik ve sindirim süreci tarafından oluşturulur. Vücutta dolaşırken hücrelere ve DNA’ya zarar vererek birçok hastalığa ve kansere yol açabilirler. Ülser, kanser, diyabet gibi hastalıkların oluşum hızı bu hasarla teşvik edilir veya artar. Alkali iyonize suyun hidrojen molekülleri bu zararlı serbest radikalleri araştırıp nötralize ettiğinde, bu hastalıkların birçoğunun gelişme riskini önlemeye ve düşürmeye yardımcı olurlar.

Alkali Suyun Kanserle Yaşayanlara Faydaları

Alkali iyonize suyun en önemli sağlık yararlarından biri, kanser hücrelerinin büyümesini yok etme ve/veya engelleme ve vücutta yeni kanser oluşumunu engelleme yeteneğidir. Bu yetenek, hepsi burada listelenmeyen bir dizi çalışmada gösterilmiştir. Örneğin, bir tıbbi çalışma, alkali iyonize suyun veya azaltılmış suyun lösemi hücrelerinin ölümüne katkıda bulunduğunu ortaya koydu. Alkali iyonize suyun, tümörleri besleyen kan damarlarının büyümesini önleyerek tümörlerin büyümesini yavaşlatabileceğine dair kanıtlar da vardır. Başka bir araştırma çalışması, alkali iyonize suyun kanser hücrelerinin çoğalmasını önlemeye yardımcı olabileceğini keşfetti.

Alkali İyonize Suyun Diyabete Karşı Faydaları

Alkali iyonize suyun diyabeti önlemede ve tersine çevirmede etkili olabileceğini gösteren bir dizi bilimsel çalışma da yapılmıştır. Örneğin, bir tıbbi çalışma, alkali iyonize suyun hem Tip 1 diyabetik hem de Tip 2 diyabetik farelerde glikoz seviyelerini ve glikoz toleransını iyileştirmeye yardımcı olduğunu buldu. Başka bir araştırma çalışması, alkali iyonize suyun, pankreasta diyabete yol açabilecek hücre hasarını önlemeye yardımcı olarak ROS’u yok etme kabiliyetine güvendi. Üçüncü bir çalışma da benzer bir sonuca vardı: Alkali iyonize su, pankreastaki hücreleri diyabete yol açabilecek ROS hasarından korur. Dördüncü bir bilimsel çalışma, kişinin düzenli diyetine alkali iyonize su eklemenin sadece glikoz seviyelerini değil, aynı zamanda trigliserit ve toplam kolesterol seviyeleri gibi diğer önemli sağlık göstergelerini de düşürebileceğini bulmuştur.

Diğer Hastalıkların Önlenmesi

Alkali iyonize su bir antioksidan görevi gördüğü ve ROS’u vücuttan çıkardığı için yaşlanmanın önlenmesinde de rol oynayabilir. Bunu yaşlanmanın fizyolojisine yol açan hücre hasarını önleyerek yapar. Ayrıca alkali suyun, Parkinson hastalığı, ülserler, damar sertliği ve gözün retinasını etkileyen belirli dejeneratif problemler gibi serbest radikallerin neden olduğu diğer hastalıkların ve problemlerin önlenmesinde rol oynayabileceğine dair kanıtlar vardır.

Daha küçük Su Kümeleri nedeniyle İyileştirilmiş Hidrasyon

Son olarak, elektrolize azaltılmış içme suyu, onu içenler için gelişmiş hidrasyon sağlar. Daha önce belirtildiği gibi, iyonize su, normal musluk suyundan daha küçük molekül gruplarından oluşur. Sonuç olarak, bu daha küçük molekül grupları, vücudun hücrelerine daha hızlı ve kolay bir şekilde emilir. İyonize olan ve ayrıca kalsiyum ve magnezyum gibi iyonize mineraller içeren bu su, normal iyonize olmayan su kaynaklarına göre daha hızlı ve verimli hidrasyon ve besin emilimi sağlar. Bu, daha lezzetli bir içme suyundan daha fazlasıdır. Ayrıca sıradan iyonize olmayan su türlerinde bulamayacağınız sağlık yararları ve hastalıklarla mücadele yetenekleri sağlar. Diyetinize bu alkali iyonize su faydalarını eklemek, sizi olabildiğince sağlıklı ve hastalıklardan uzak tutmanıza yardımcı olacaktır. Daha iyi su içerek daha huzurlu uyursunuz ve vücudunuz daha verimli çalışır. İnsan vücudu ağırlıkça yaklaşık %70 sudur. Bu en önemli besini geliştirmek, insan vücudundaki her bir hücreye fayda sağlar.

 1. Alkali diyetler daha alkali idrar pH’ı ile sonuçlanır ve idrarda kalsiyumun azalmasına neden olabilir, ancak bazı son raporlarda görüldüğü gibi, bu fosfat gibi diğer tamponlar nedeniyle toplam kalsiyum dengesini yansıtmayabilir. Bunun kemik sağlığını iyileştirdiğine veya osteoporozdan koruduğuna dair önemli bir kanıt yoktur. Bununla birlikte, alkali diyetler aşağıda belirtildiği gibi bir dizi sağlık yararına neden olabilir

  1. Alkali bir diyette artan meyve ve sebzeler K / Na oranını iyileştirir ve kemik sağlığına fayda sağlayabilir, kas israfını azaltabilir ve hipertansiyon ve felç gibi diğer kronik hastalıkları azaltabilir.

  2. Alkali bir diyetle büyüme hormonundaki artış, kardiyovasküler sağlıktan hafıza ve bilişe kadar birçok sonucu iyileştirebilir.

  3. Birçok enzim sisteminin çalışması için gerekli olan hücre içi magnezyumdaki artış, alkali diyetin bir başka ek faydasıdır. D vitaminini aktive etmek için gerekli olan mevcut magnezyum, D vitamini apokrin / ekzokrin sistemlerinde çok sayıda ek fayda sağlayacaktır.

  4. Alkalilik, daha yüksek pH gerektiren bazı kemoterapötik ajanlar için ek faydaya neden olabilir.

  Yukarıda özetlenen kanıtlardan, yaşlanan nüfusumuzu rahatsız eden kronik hastalığın morbiditesini ve mortalitesini azaltmak için alkali bir diyet düşünmek ihtiyatlı olacaktır. Daha fazla meyve ve sebze içeren alkali bir diyette ilk dikkat edilmesi gerekenlerden biri, mineral içeriğini önemli ölçüde etkileyebileceğinden, ne tür bir toprakta yetiştirildiklerini bilmektir. Şu anda, bu alanda sınırlı bilimsel çalışmalar vardır ve kas etkileri, büyüme hormonu ve D vitamini ile etkileşim açısından daha birçok çalışma belirtilmiştir.

Alkali Su: Sağlıklı İçecek mi, Pazarlama Aldatmacası mı?

Gerçek mi kurgu mu: Alkali su kişinin sağlığını iyileştirecek mi?

İyi düzenlenmiş bir belediye su kaynağına ve ülke çapında güvenli içme suyuna yakın erişime rağmen, Amerikalılar her yıl şişelenmiş suya 12 milyar doların üzerinde harcama yapıyor. Sürekli genişleyen satılık su seçenekleriyle karşılaşıyoruz – saf su, elektrolitli su, aromalı su, bir kaynaktan gelen su, bir buzuldan gelen su, kuraklıktan gelen su. Ancak az sayıda su çeşidi, sağlığı iyileştirme konusunda alkali su kadar cesur iddialarda bulunur. Şişelenmiş veya kendin yap arıtıcısı ile temin edilebilen alkali su, gençlik pınarından her derde deva ilaç olarak lanse edilir. Hype’a dayanıyor mu?

“Alkali Su” nedir?

İlk olarak, lise kimyasında kısa bir inceleme kursu. pH veya potansiyel hidrojen ölçeği, nötr orta olarak 7 ile sıfırdan on dörte kadar uzanır. Asit, pH’ı 7’den düşük olan bir maddedir. Bazik veya alkali bir maddenin pH’ı 7’den büyüktür. Dünya Sağlık Örgütü’nün içme suyumuzda pH için sağlıkla ilgili bir kılavuzu yoktur. Optimal pH’ı tanımlayan kesin bir kanıt yoktur; ABD’de musluktan veya şişeden gelen su, suyun durumuna veya markasına bağlı olarak 5,2 ile 9,5 arasında değişir.

Şirketler size alkali su satmaktan bahsettiklerinde, sadece pH’dan bahsetmiyorlar. Alkaliniteye atıfta bulunuyorlar – bir maddenin asidi tamponlama, pH’daki hızlı değişiklikleri önleme yeteneği. pH’ından bağımsız olarak, suyun alkaliliğe sahip olması için mineral bileşiklerin varlığı gerekir – saf H2O’nun alkalinitesini ona bir şey (magnezyum, kalsiyum, bikarbonat, vb.) eklemeden sihirli bir şekilde değiştiremezsiniz. Diğer şeylerin yanı sıra bu, hem “saf” hem de “alkali” su satan herhangi bir şirketin tüketicilerini yanılttığı anlamına gelir.

Alkali su dünyasında iki savaşan kamp var – evde su iyonlaştırıcılarını (“yapay”) destekleyenler ve şişelenmiş doğal alkalize suya yemin edenler. Yapay alkali su genellikle bir elektrikli makineden geçen musluk suyudur. İyonizasyon işlemi su moleküllerini böler ve suyun pH’ını yükseltir. Doğal olarak alkali su yapan şirketler, yapay alkali suyun tehlikeli olduğunu iddia ediyor. Sıçanlarda yapılan bazı araştırmalar, iyonize su tüketiminin zararlı yan etkileri olduğunu gösterirken, insanlarda böyle bir araştırma yoktur.

Buna karşılık, yüzde yüz doğal alkali su, su doğadaki kayalardan geçerken mineralleri (kalsiyum, magnezyum ve diğerleri) aldığında, pH’ını ve alkalinitesini organik olarak değiştirdiğinde doğar. Tedarikçiler, yalnızca bu doğal suyun Alzheimer riskini azaltmak ve yaşlanma sürecini yavaşlatmak gibi faydalar sağlayabileceğini iddia ediyor.

Alkali Su Kişinin Sağlığını İyileştirir mi?

Bu kime sorduğunuza bağlı. Bilimsel literatür okumuş biriyse, cevap, alkali su içmenin fayda veya zararına dair hiçbir kanıt olmadığı olacaktır. Size pahalı bir iyonlaştırıcı veya alkali şişelenmiş su satmaya çalışan biriyse, cevap evet, kesinlikle.

... tükettiğiniz suyun pH'ı ve alkalinitesi muhtemelen az ya da çok alakasız.

Teoride alkali su, asidoz adı verilen bir durumu dengelemeye hizmet eder. Sağlıklı bir bireyde akciğerler ve böbrekler normal vücut pH’ını korumak için çalışır. Bu organlarla ilgili problemler ya metabolik ya da solunumsal asidoza (veya alkaloza) yol açabilir. İnsan kanının pH’ı yaklaşık 7,4’tür—hafif alkalidir. Kan pH’ında 0,05’lik bir dalgalanmanın ciddi sağlık sonuçları olabilir (ölüm dahil), ancak vücudun geri kalanının pH’ı büyük ölçüde değişebilir. Örneğin, asitlerin yiyecekleri sindirmemize yardımcı olduğu midede, pH 1.5’e kadar düşebilir. Alkali maddeler özünde asitliği ortadan kaldırabilir. TUMS gibi antasitlerin arkasındaki fikir budur. Asidoz tedavisi, pH dengesizliğine neyin sebep olduğuna bağlıdır.

Su şirketleri, alkali suyun pH’ınızı korumaya, asidozdan kaynaklanan yan etkileri düzeltmeye, enerjinizi artırmaya, düşüncenizi iyileştirmeye, hatta muhtemelen yaşlanmayı tersine çevirmeye yardımcı olacağını öne sürüyor. İnsanların sağlık için alkali su içmesi gerektiği fikri, kısmen, yüksek yağlı modern diyette olan Amerikalıların (yani, çoğunun) sürekli bir asidoz durumunda olduğu fikrine dayanmaktadır.

Bu şirketlerin tam olarak nerede bu alkali suyun bizi etkilediğini düşündüğü belli değil. Mide oldukça asidiktir ve mide asidi aşırı olanlar alkali özelliklerinden faydalanabilir. Ancak içme suyu midenizdeki asidin tamamını temizlemeyecektir – siz de istemezsiniz (sindirim gibi şeyler için önemlidir). Ayrıca, asıl can alıcı nokta şu ki, suyun yeniden emiliminin çoğu, sindirim sisteminizin mide içeriğini nötralize etmek için enzimler salgıladığı bağırsakta gerçekleşir. Bu nedenle tükettiğiniz suyun pH ve alkalinitesi muhtemelen az ya da çok alakasız. Su, kanınızı etkilemeye başladığında, sindirim sisteminiz tarafından pH’ı birkaç kez değiştirilmiştir.

Doğal olarak alkali sudaki minerallerin insan fizyolojisinin önemli bir parçası olduğu yadsınamaz. Ayrıca bazı minerallerin kemik kaybını azaltabileceğine dair bazı kanıtlar vardır, ancak kemik yoğunluğu üzerindeki uzun vadeli etkiler belirsizdir. Belki de en önemlisi, dengeli beslenen kişiler bu mineralleri diğer yiyecek ve içeceklerden günlük olarak tüketirler. Alkali suyun diğer tüketim araçlarına göre herhangi bir fayda sağladığına dair kesinlikle hiçbir kanıt yoktur. İşte pH dengenizi değiştirmenin başka yolları – fiziksel aktivite ve diyet. Ayrıca nefes almak. Bununla birlikte, asidoz riskini azaltmanın yollarından biri susuz kalmaktır. Yani bu anlamda günlük alkali su kesinlikle yardımcı olacaktır.

Alkali suyun olağanüstü faydaları – detoksifikasyon, gelişmiş zihinsel berraklık, saç büyümesi, Alzheimer’ı önleme, bunlardan sadece birkaçı – bilimsel olarak desteklenmemektedir.

Georgetown Üniversitesi’nde klinik tıp profesörü olan Dr. Richard Waldhorn şöyle açıklıyor:

Destekçilerinin alkali suyun metabolizmayı hızlandıracağı, yaşlanmayı yavaşlatacağı, kanseri önleyeceği ve yeni başlayanlar için fiziksel görünümü iyileştireceği yönündeki iddialarına rağmen, araştırma kanıtlarının desteği yetersiz. Tıp fakültesinde ‘en aptal nefron (böbreğin fonksiyonel birimi) en zeki stajyerden daha akıllıdır’ diyen bir profesörüm vardı. Asit-baz dengesini sağlamak için böbrek ve solunum sistemine güvenirdim.

Genel olarak, doğal bir çare gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, genellikle öyledir. Alkali suyun olağanüstü faydaları – detoksifikasyon, gelişmiş zihinsel berraklık, saç büyümesi, Alzheimer’ı önleme, bunlardan sadece birkaçı – bilimsel olarak desteklenmemektedir. “Doğal alkali su” tedarikçileri, “yapay alkali su”nun tehlikelerini vaaz edebilir, ancak gerçek şu ki, ürünlerinin de herhangi bir işe yaradığına dair hiçbir kanıt yok. Sağlıklı insan vücudu, kan pH’ımızın dikkatli bir şekilde düzenlenmesi için gelişti, süslü suya gerek yok. Sağlığınızın bir pH dengesizliğinden etkilendiğinden endişeleniyorsanız, sihirli su tedavilerine güvenmek yerine lütfen bir doktora danışın.

Bununla birlikte, plasebo etkisini indiremeyiz. Bazı insanlar, 4000 dolarlık bir makinede işlendikten sonra musluk suyunu daha sağlıklı içebilir. Diğerleri, Hawaii kaynaklarından şişelenmiş alkali su içmenin kendilerini 20 yaş daha genç hissettirdiğine yemin edebilir. Yine de diğerleri, yeniden kullanılabilir su şişelerini doğrudan musluktan doldurmaktan tamamen memnun olacaklar. Tükettiğiniz suyun türü ne olursa olsun, en önemli şey onu içmenizdir.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları 2021

İnsanlar sağlıklı yaşamak için su arıtma cihazı fiyatları hakkında araştırma yapar. Günümüzde su arıtma cihazı hizmeti veren firma sayısı giderek artış gösterdiği için fiyatlarda da değişkenlik söz konusudur. Bu sebeple insanlar su arıtma cihazı almadan önce fiyat aralıklarını incelemeyi uygun bulur. Siz de fiyat aralıklarını inceleyerek cihaz seçimi yapabilirsiniz.

Güvenilir fiyat aralıklarını öğrenmek istiyorsanız su arıtma cihazı piyasasındaki değerleri inceleyebilirsiniz. İncelemeleriniz sonucunda firmaların arıtma cihazının fiyatlarını kıyaslayarak güvenilir olan değeri bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra bütçenize uygun su arıtma cihazları bulmanız zor değildir. Firmaların fiyat değerlerini kıyaslamanız bütçenize uygun cihaz bulmanız için yeterli olacaktır.

Su Arıtma Cihazında Kalite

Su arıtma cihazı insan sağlığını doğrudan etkileyen bir etkendir. Bu sebeple araştırmalarınızda su arıtma cihazı fiyatları haricinde kaliteye de önem vermelisiniz. Kaliteli su arıtma cihazları içtiğiniz suyun berrak, güzel kokulu ve daha içilebilir hâle gelmesini sağlar. Böylece küçük yaştaki çocuklar da su içme alışkanlığı kazanma konusunda zorluk yaşamaz.

Kaliteli olmayan su arıtma cihazları sağlığınızda ciddi sorunlara sebep olabilir. Çünkü cihazın içinde suyun arınmasını sağlayan filtreler vardır. Filtreler görevini tam anlamıyla yerine getiremezse su beklendiği kadar iyi arınmaz. Bu da arınmayan suyu içen kişinin bağırsaklarında ve diğer organlarında çeşitli sorunlar oluşturabilir. Herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız kaliteli su arıtma cihazı kullanmalısınız.

Su Arıtma Cihazı Firmalarının Müşteri Memnuniyetine Verdiği Önem

Eğer su arıtma cihazı fiyatları incelemesi yapacaksanız firmaların müşteri memnuniyetine verdiği önemi de araştırmalısınız. Çünkü bir firmanın müşteri memnuniyetine verdiği önem kalite ve fiyat aralıkları üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Kimi insanlar su arıtma cihazı alacağı zaman müşteri memnuniyeti unsuruna dikkat etmez.

Görüşme yaptığınız su arıtma cihazı firması müşteri memnuniyetine önem veriyorsa size elinden geldiğince kaliteli cihazlar önerir. Böylece su arıtma cihazını kullandığınız zaman teknik ve sağlık yönünden sorunlara karşılaşmazsınız. Fakat müşteri memnuniyetine önem vermeyen firmalar genel olarak kendi çıkarını düşünerek hizmet sunar. Bu da hem kalitesiz hem de bütçenizi zorlayan bir cihaz almanıza sebep olabilir.

Su Arıtma Cihazı Firmalarının Profesyonelliği

İnsanlar genelde su arıtma cihazı firmalarını araştırırken profesyonellik ve kaliteyi aynı kavram olarak değerlendirir. Fakat su arıtma cihazı sektöründe profesyonellik ve kaliteli hizmet birbirinden ayrılan kavramlardır. Profesyonel olan her firma kaliteli hizmet sunar ama kaliteli firmaların hepsi profesyonel olmak zorunda değildir.

Profesyonel hizmet ve kaliteyi birbirinden ayıran temel unsur deneyimdir. Su arıtma cihazı sektöründe deneyim kazanan bir firma için profesyonel denebilir. Çünkü firma piyasa, müşteriler, cihazların kalitesi ve daha birçok konuda deneyim sayesinde bilgi kazanmış olur. Sektörde fazla zaman geçirmeyen firmalar ise su arıtma cihazı konusunda fazla deneyim kazanmamıştır. Bu tür sektörlerin profesyonel hizmet sunabileceği kesin olarak söylenemez.

Su Arıtma Cihazı Firmamız Hakkında Bilgi

Sağlıklı bir yaşam sürmek için su arıtma cihazı kullanmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda aradığınız cihazı bulmanız biraz zaman alabilir. Özellikle ilk defa su arıtma cihazı kullanacaksanız firmalar hakkında zorlanmanız da olağan bir durumdur. Günümüz koşullarında kaliteli firma bulmak biraz zordur.

Tüm araştırmalarınıza rağmen iyi bir firma bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çünkü biz deneyimlerimizden faydalanarak müşterimize yardımcı olmayı hedef hâline getiren bir su arıtma cihazı firmasıyız. Aynı zamanda uygun fiyatlı su arıtma cihazı arıyor da olabilirsiniz. Müşteri memnuniyetine önem verdiğimiz için fiyat belirlerken sizleri düşünerek hareket ederiz.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım

Neden su arıtma cihazı kullanmalıyım sorusu için birçok kişinin haklı gerekçeleri bulunmaktadır. Yakın zamana kadar su tüketim alışkanlıkları çeşme suyu olan kişiler, son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen su arıtma cihazının neden kullanıldığını merak etmektedir. Çeşme sularında biriken bakteri, virüs ve zararlı mineraller sağlığınızı olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle kişilerin su arıtma cihazı satın almasındaki ilk sebep, sağlığına yatırım yapma isteğidir. Hem evlerde hem de ofislerde kullanımı giderek artış gösteren su arıtma cihazları, temiz, sağlıklı, vitamin ve mineral açısından zengin içerikli su tüketmenizi kolay bir hale getirmektedir. Sağlığınız için güvenilir su tüketimini sizler de önemsiyorsanız mutlaka evlerinizde ve ofislerinizde yüksek performansa sahip Royal Green su arıtma cihazlarını tercih etmelisiniz.

Günümüzde evler ve ofisler, suyun aktif olarak kullanıldığı yerler arasında yer almaktadır. Bu nedenle içme suyunuzu sağlıklı bir seçenekle değiştirmek istiyorsanız su arıtma cihazları ilk tercihiniz olmalıdır. Birçok kişi su arıtma cihazı satın almak yerine hazır su almayı tercih edebilir. Ancak hazır sular, su arıtma cihazına göre daha ucuz gibi görünse de uzun vadede daha maliyetli ve yorucudur. Üstelik hazır suların plastik içerisinde beklediği düşünülürse o kadar da sağlıklı bir seçenek olmadığı görülmektedir. Evinizin, ofisinizin çeşmesinden istediğiniz zaman ve ihtiyacınız olan miktarda sağlıklı, arıtılmış suya ulaşmak için sizler de su arıtma cihazı satın alarak hayatınızı daha konforlu ve daha sağlıklı bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Son yıllarda birçok kişi çeşme sularındaki kötü koku, kökü tat, bulanık renk, içerik bakımından insan sağlığını olumsuz etkileyen kimyasal maddeler içermesinden şikayet etmektedir. Tüm bu şikayetlerinize anında Royal Green su arıtma sistemleri ile çözüm bulmanız mümkün!

Su Arıtma Cihazı Neleri Arıtır?

Su arıtma cihazını ilk kez kullanacak olan kişiler, su arıtma cihazı neleri arıtır sorusunu sıklıkla sormaktadır. Şehir sularının artık temiz olmadığı ve sağlığımız için adeta bir tehdit haline geldiği herkes tarafından bilinmektedir. Ev ve ofis musluklarına takılarak kullanılan su arıtma cihazları, kendi sağlıklı, arıtılmış suyunuzu kendinizin üretmesine olanak tanımaktadır. Su arıtma cihazları, çeşme suyu içerisinde bulunan zararlı maddeleri özel filtrelerden geçirerek suyunuzun sağlıklı, temiz hale gelmesini sağlamaktadır. Suyu arıtırken içerisinde bulunan faydalı, doğal mineral değerlerinin korunmasına yardımcı olan su arıtma cihazları, böylece çeşme suyunuzu en sağlıklı ve güvenilir şekilde tüketmenizi sağlamaktadır.

Şehir suyunun içerisinde yer alan bazı maddeler, hastalık yapıcı zararlı maddeler sınıfında yer almaktadır. Aynı zamanda arıtılmamış çeşme sularında bakteri, virüs yoluyla bulaşıcı hastalıkların yayılma riski de artış göstermektedir. Su arıtma teknolojisi, günümüzde gelişmeye devam etmektedir. Böylece çeşme sularını gönül rahatlığı ile tüketmek de kolaylaşmaktadır.

Su arıtma cihazları içerisinde birden fazla filtre kullanılmaktadır. Tek su arıtma filtresi her zaman yeterli gelmediği için bu kademeli arıtma sistemleri, suyunuzun daha sağlıklı bir hale gelmesini kolaylaştırmaktadır. Bu filtreler suyun arıtılması esnasında her biri farklı görev üstlenmektedir.

Tortu filtresi, membran filtresinin tıkanmasını engellerken, suda çözünmeyen kum gibi partikülleri ayırır.

Ön karbon filtresi, suyun içerisinde bulunan klor ve koku gibi bilinen organik kimyasal maddeleri arındırır.

Membran filtresi, su arıtma cihazlarında en sık duyulan ve en iyi filtre olarak bilinen filtre türüdür. Su arıtma cihazlarının olmazsa olmazı olarak kabul edilen bu filtre sayesinde organik kimyasal maddeler, ağır metaller, mikroorganizmalar ayrıştırılır.

Suda koku ve tadın daha iyi bir hale gelmesinde filtre, karbon filtre ve koku önleyen filtre aktif rol oynamaktadır.

Suyun daha hijyenik bir hale gelmesi için ise anti-bakteriyel filtreye ihtiyaç duyulmaktadır.

Su Arıtma Cihazının Zararları Nelerdir?

Küresel kirliliğin her geçen gün arttığı günümüzde su kaynakları da kirlenmeye devam etmektedir. Özellikle şehirlerde tüketilen şebeke, depo suları sağlık açısından tüketilmesi uygun bulunmayan kirlilik seviyesinde görülmektedir. Özellikle şehir suları evlerinize ve ofislerinize ulaşana kadar içerisinde birçok bakteri, virüs, zararlı organik kimyasallar biriktirir. Bu nedenle bu suyun tüketilemeden önce arıtılması gerekmektedir. Bu ihtiyaçtan dolayı son yıllarda su arıtma teknolojisi ön plana çıkmaktadır.

Su arıtma teknolojisi, evlerimize ve ofislerimize hızla girmeye devam etse de bazı kişilerin akıllarında su arıtma cihazı zararları ile ilgili soru işaretleri bulunmaktadır. Bu nedenle su arıtma cihazlarındaki risklerin bilinmesi de daha güvenilir, daha sağlıklı bir su arıtma cihazı tercih etmenizi kolaylaştıracaktır.

Su arıtma cihazlarının birçoğu Uzakdoğu ülkelerinde geliştirilerek dünyanın çeşitli noktalarına ulaştırılmaktadır. Bu nedenle sağlık için uygun koşullarda üretilip üretilmediğine dair bazı soru işaretleri doğabilmektedir. Bağımsız bir şekilde çalışma prensibi geliştiren üçüncü kuruluşlar tarafından verilen sertifikalar kalite standardına uygun şekilde üretildiğinin garantisini sunmaktadır.

Su arıtma cihazının zararları üretim kaynaklı olabileceği gibi bazen de kurulum ile ilgili zararlar da bulunmaktadır. Kurulumu yanlış gerçekleştirilen su arıtma cihazları da ciddi zararların ortaya çıkmasına, üstelik cihazın arıtma performansının olumsuz etkilenmesine de yol açmaktadır.

Su arıtma cihazlarının kalite standartlarının belirlenmesinde filtreler önemli bir rol oynamaktadır. Piyasada bulunan kimyasal ve yan sanayi ürünlerden oluşan filtreler hem istenen sonucu vermez hem sağlığınızı riske atar hem de su arıtma cihazları zararları ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Su arıtma cihazında ortaya çıkan bu zararları ortadan kaldırmak için güvenilir bir marka seçmek önemlidir. Royal Green su arıtma sistemleri, piyasa içerisinde güvenle tercih edebileceğiniz bir marka olarak ön plana çıkmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Neden Atık Su Durmuyor?

Atık suyun durmaması su arıtma cihazlarında sık görülen arızalar arasında dikkat çekmektedir. Su arıtma cihazı kullanıcıları, atık su neden durmuyor sorusuna yanıt aramaktadır. Su arıtma cihazında atık suyun durmamasına filtrenin tıkalı olması sebep olmaktadır. Ana membran tıkanmasına kireç birikmesi gibi çeşitli sebepler yol açabilmektedir. Kireç filtre gözeneklerini tıkadığından dolayı tahliye su sürekli devam etmektedir. Kireç problemi ile karşı karşıyaysanız membran filtresinin kullanım ömrünün dolduğunu bilmelisiniz. Artık filtrenizi değiştirmenin vakti gelmiş demektir.

Membran atık sibobunun çalışmaması da bu duruma yol açabilir. Bunu anlamak için üzerinde flov yazan ve membran çıkışında yer alan çekvalf dirseği sökün. İçerisine üfleyin. Üflediğiniz zaman hava boş gitmemeli, sıkı ilerliyorsa çalıştığını göstermektedir.

Atık suyun durmamasına membran filtresinde meydana gelen arızanın dışında shut-off valf arızası da yol açabilmektedir. Bu problem ise 4 kısımdan oluşan ve su arıtma cihazlarında su yönlendirme, açma kapama işlemlerini gerçekleştiren shut-off 3. çıkış musluğa temiz su göndermekle görevlidir. Bu aşamada 3. Filtreden tarafı in tarafına bağlandığı durumlardan kaynaklanan bir problem suyu emmesine neden olmaktadır. Bu da atık su durmaması problemi ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

Alanında profesyonel hizmet sunan Royal Green su arıtma sistemleri, her türlü problemde teknik servis ve müşteri hizmetleri ile satış sonrası da sizlerin yanında olmaktadır. Bu nedenle birçok kişinin su arıtma cihazı sistemlerinde ve su arıtma cihazı filtrelerinde ilk tercihi Royal Green su arıtma sistemlerinden yana olmaktadır.

Dünyanın En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi

Luxplus Su Arıtma Cihazı

Dünyanın en iyi su arıtma cihazı hangisi sorusu, ilk kez su arıtma cihazı satın almayı düşünen kişiler tarafından sık sık sorulmaktadır. Su arıtma cihazı satın alırken herhangi bir model ihtiyaçlarınızı yeterli ölçüde karşılamayacaktır. Üstelik bu durum su arıtma cihazı performansının size yetersiz ve kullanımının da gereksiz görünmesine yol açabilir. Bu gibi durumları engellemek için bütçenize uygun, ihtiyaç ve beklentilerinizi en iyi düzeyde karşılayacak olan modellere yatırım yapmak, sizlere uzun vadede avantaj sağlayacaktır.

Bir su arıtma cihazı almaya kadar verdiğinizde bazı noktalara dikkat ederek iyi modeli tercih etmeye özen göstermelisiniz. Öncelikle su arıtma cihazı, tamamen kişisel bir konudur. Bu nedenle dünyanın en iyi su arıtma cihazı hangisi sorusu kişilere ve su arıtma cihazının kullanım alanlarına göre farklılık gösterecektir.

Öncelikle bir su arıtma cihazı satın alacaksanız ev veya ofisinizde bulunan kişi sayısını, tüketilen su miktarını göz önünde bulundurmalısınız. Böylece depo yeterliliği bakımından sizin için en ideal modele ulaşmanız kolay olacaktır. Su arıtma cihazı tankları çeşitli kapasitelerde üretilerek piyasada bulunan ihtiyacı en iyi şekilde karşılamayı hedeflemektedir. 2 kişilik bir aile için 20 litre depoya sahip bir depo fazla gelecekken, 20 kişilik bir ofiste kullanılacak olan 20 litre depo kapasitesine sahip olan su arıtma cihazı yetersiz kalabilir. Bu nedenle modele karar vermeden önce bu durum göz önüne alınarak en doğru seçim yapılmalıdır. Royal Green su arıtma sistemleri her alanda hedeflediği %100 müşteri memnuniyeti hususuna burada da sadık kalarak her kesime hitap eden farklı büyüklüklerde cihazlar ile sizlere sunulmaktadır.

Su arıtma cihazının tank kapasitesini size en iyi büyüklükte olan bir cihazı almaya karar verdiğinizde aynı zamanda gereksiz masraf yapmadan, bütçenize en uygun ve en ideal performansı alacağınız arıtma sistemine de sahip olmuş olursunuz.

Su arıtma cihazları günümüzde yaygın olarak ev ve ofis mutfaklarında yerini almaktadır. Bu nedenle bir su arıtma cihazı seçmeden önce mutfak alanınızı da dikkate alarak ideal bir seçim yapmaya özen göstermelisiniz. Su arıtma cihazları ile sağlıklı, kaliteli su tüketmeye başlamak ne kadar önemliyse mutfak alanında yer kaplamadan pratik bir kullanım sağlayan modelleri tercih etmek de o kadar önemlidir. Bu nedenle ürün çeşitliliği içerisinde hem tezgah üstü hem de tezgah altı şeklinde kullanıma uygun olan su arıtma cihazı modelleri bulunmaktadır. Bunlar arasında mutfak alanınıza uygun olacak şekilde bir seçim yapabilirsiniz.

Dünyanın en iyi su arıtma cihazını seçmek ne kadar zor gibi görünse de su arıtma cihazları ile ilgili genel bir bilgiye sahip olduğunuzda bu işin o kadar da karışık olmadığını fark edersiniz. Su arıtma cihazı ile ilgili bilmeniz gereken en önemli konu filtrelerdir. Su arıtma cihazından aldığınız verimliliği artıran, şebeke suyunu evinizde sağlıklı ve arıtılmış su seçeneğine çevirmenize yardımcı olan filtreler oldukça hassas bir konudur. Bu nedenle su arıtma cihazı alırken mutlaka filtre konusunda ince eleyip sık dokumalısınız.

Membran filtre kalitesi, su arıtma cihazınızın kalitesini de doğrudan etkilemektedir. Bu önemli noktada mutlaka kaliteli, uzun ömürlü bir membran filtre tercih eden firmaların su arıtma sistemlerini satın almaya gayret etmelisiniz. Membran filtre, suyu zararlı ve ağır metallerden, kireçten arındıran, suyu içilebilir hale getiren önemli bir filtredir. Bu nedenle bu konuda işinizi şansa bırakamazsınız. Royal Green su arıtma cihazı firması tarafından üretilen membran filtre seçeneği hem su arıtma cihazını ilk kez alacak olan kişilere hem de su arıtma cihazının filtresini değiştirmeyi düşünen kişilere hitap etmektedir.

Su Arıtma Cihazı Hangi Marka İyi?

En iyi su arıtma cihazı tavsiye isteyen kişiler için birçok marka ön plana çıkmaktadır. Kişiler genellikle ilk kez su arıtma cihazı satın alacağı zaman yüksek memnuniyet sağlamayı başaran markaların cihazlarını satın almayı tercih etmektedir. Su arıtma cihazında markayı ön plana çıkaran tercihleri olmaktadır. Uluslararası standartlara uygun şekilde üretildiğine dair belgelere sahip cihazları piyasaya çıkaran, filtre konusunda kimyasal madde içermeyen ve sanayi üretimi olmayan filtre tercih eden markalar, piyasa içerisinde ön plana çıkmaktadır.

Su arıtma cihazı alanında en iyi markalar arasında üst sıralarda yer alan Royal Green su arıtma cihazı, %100 güvenilir bir marka olarak dikkat çekmektedir. Geniş hizmet ağı sunması, kurulduğu ilk günden bu yana kaliteli ve güvenilir çizgisinde hizmet vermeye devam etmesi, uzun ömürlü ve satış sonrasında da problem yaşamayacağınız bir marka olması, uzman ekibi, teknik servise ve müşteri hizmetlerine ulaşım kolaylığı ile Royal Green alanında en çok tercih edilen önemli markalar arasında sağlam bir konuma sahiptir.

Dünyanın en iyi su arıtma cihazını sizlere ulaştırmak için hizmet kalitesini geçen gün geliştirerek devam eden Royal Green su arıtma sistemleri, fiyat performans bakımından da herkese hitap eden hem ekonomik hem de alanında öncü bir firmadır.

Su Arıtma Cihazı Kaç TL?

Şehirlerde kullanılan şebeke ve depo suları nedeniyle artık içilebilir suya ulaşmak gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Damacana satın almak, içilebilir iyi kaliteli suya ulaşmak için bir tercih olsa da zaman zaman yaşanan skandallar bu yöntemin güvenilirliğini sorgulatmaktadır. Üstelik plastik damacana içerisinde yer alan suların insan sağlığını olumsuz etkilemesi de söz konusudur. Uzun vadede damacana ve arıtma sistemi fiyatları değerlendirildiği zaman uzun ömürlü, kaliteli ve yüksek performans sağlayan bir su arıtma cihazına yatırım yapmanın daha ekonomik bir seçenek olduğu görülmektedir.

Günümüzde hem her ihtiyaca yönelik hem de her bütçeye hitap eden fiyat aralıkları ile su arıtma cihazı satın almak mümkündür. Sağlık boyutu düşünüldüğünde birçok kişi bütçesi doğrultusunda kaliteli ve güvenilir bir markadan su arıtma sistemi satın almanın mantıklı olduğuna ve ekonomik seçeneklerle de su arıtma cihazı alınabileceğini görmektedir.

Su arıtma cihazlarının fiyat aralıkları tercih edilen modele ve markaya göre değişkenlik göstermektedir. Performans bakımından yüksek, kaliteli ve güvenilir şartlarda üretilmiş su arıtma cihazları ilk etapta pahalı gibi görünse de bunun uzun vadede öyle olmadığı kısa sürede anlaşılmaktadır. Güvenilir olmayan firmalar tarafından satışa sunulan ve kısa sürede sizlere birçok sorun yaşatacak olan su arıtma cihazlarının piyasa genelinden çok aşağıda fiyat sunması, sizi aldatabilir. Bu nedenle tek seferde, uzun vadede iyi bir cihaz almak istiyorsanız marka ve modele dikkat etmeli, sadece tek kriteri fiyat olarak düşünmemelisiniz.

Hem kaliteli hem de uygun fiyat aralıkları sunan Royal Green su arıtma cihazları bütçe dostu hizmet anlayışı ile sizleri uzun vadede memnun etmekte, sağlıklı ve içilebilir suya her an ulaşmanın keyfini yaşamaktadır.

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye

Su arıtma cihazı almak birçok kişiye maliyetli ve gereksiz masraf olarak görünür. Ancak damacanın fiziksel zorluğunun yanı sıra yıllar içerisinde su arıtma cihazından daha masraflı hale gelmesi kişilerin su arıtma cihazlarına yönelmesine neden olmaktadır. Su, günlük hayatın olmazsa olmaz bir parçası olmasının yanı sıra daimi bir ihtiyaçtır. Bu nedenle her birey, bulunduğu ortamlarda her zaman sağlıklı, içilebilir suya kolaylıkla ulaşabilmelidir. Su arıtma cihazları, kişilere bu konforu sağlamaktadır.

En iyi su arıtma cihazı markaları konusunda araştırma yapan birçok kişi Royal Green ile tanışmaktadır. En iyi su arıtma cihazı tavsiye listelerinde de güvenle ilk sıralarda yer alan alan marka, %100 müşteri memnuniyeti ile hizmet hayatına devam etmektedir.