Kaydol

Oturum aç

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

İslam dünyasında barış ve kalkınma için su güvenliği

İslam dünyasında barış ve kalkınma için su güvenliği
27 Temmuz 2020 – Dünya Su Konseyi, İslam Dünyası Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü (ICESCO) tarafından Fas Krallığı Ulusal Elektrik ve İçme Suyu Ofisi (ONEE) ve Sekreterya işbirliği ile düzenlenen sanal bir toplantıya katıldı.

Bu toplantıda, Gine eski Başbakanı Kabine Komara, Senegal Su ve Sanitasyon Bakanı Serigne Mbaye Thiam ve Dünya Su Konseyi Başkanı Loic Fauchon, su güvenliğini sağlamak için ortak eylem ihtiyacını vurguladı. ONEE’de İşbirliği ve İletişim Direktörü olan Dünya Su Konseyi Başkan Yardımcısı Lalla Asma El Kasmi, dünya çapında suyla ilgili sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için uluslararası işbirliği ve su diplomasisinin rolünden bahsetti. Türkiye Su Enstitüsü Başkanı ve WWC Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Mete Saatçi ise İslam dünyasındaki su sorunları üzerine bir sunum yaptı.

CESCO’nun Genel Direktörü Salim M. AlMalik, örgütünün üye ülkelerini su güvenliği yoluyla barış ve kalkınmaya yardımcı olmak için pratik sunmak üzere harekete geçirme taahhüdünü vurguladı.

Loic Fauchon’un Konuşması

Lalla Asma El Kasmi’nin Konuşması

Ahmet Mete Saatçi’nin Konuşması

Benzer Yazılar

Sol-Jel Yöntemi

Membranların Tanımı

Yorum yap