Kaydol

Soru sormak, insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorularımıza ve Cevap Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal sorular ve Cevaplar Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, soru sorma yetkiniz yok, Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Membran Filtre Nasıl Değiştirilir?

Membran Filtre Nasıl Değiştirilir?

Membran filtre nasıl değiştirilir aşamalar halinde anlatalım. ilk önce cihaza giren suyu ve tank vanasını kapatalım. Daha sonra arıtma çeşmesini açalım ve devrede kalan suyun çeşmeden akmasını sağlayalım, arıtma cihazınız pompalı model ise suyu boşaltıktan sonra fişini çekelim ve işlemlere sırayla başlayalım.

Membran Hortumu Nasıl Sökülür

Membran hortumunu çıkardıktan sonra resimlerden 2. aşamaya membran housing anahtarı ile membran kapağını açmaya geçelim.

Membran Filtre Kapağını Açma

Membran filtreyi Karga burnu yada pense yardımı ile çevirerek dışarıya doğru çekelim ve eski membranı housinginden çıkararalım membran housingini bir miktar su ile çalkalayıp temizliğini yapalım artık yeni membran filtreyi takmaya hazırız. Bakınız Resim 3

Membran Filtreyi Pense yada Karga burnu yardımı ile çıkarma
Yeni membranın takılması

Membran filtre değişimi genelde komple tüm filtrelerle birlikte yapılır, tüm filtrelerin değişimi yapıldığında cihazın ürettiği ilk 20-30 litre suyu kullanmıyoruz. Arıtma musluğundan 30 litre kadar suyu boşa akıtıyoruz ve filtrelerin temizliğini yapmış oluyoruz, herhangi bir durumda sadece Membran filtre değişimi yaptığınızda da aynı şekilde 20-30 litre kadar suyu filtreden geçirdikden sonra arıtma cihazını kullanmaya başlıyoruz.

Benzer Yazılar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.