Kaydol

Oturum aç

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

NSF li Musluk Nasıl Anlaşılır

NSF li Musluk Nasıl Anlaşılır

Piyasadaki tüm NSf li muslukları araştırdım genelde iç yapısı hepsinde şu şekilde hani şu kurşun içermez dedikleri yada zararlı metal yok dedikleri NSF onaylı musluklar genelinde hatta hepsinde şu şekilde musluk alt bağlantı ve ana gövde kısımlarının iç bölgeleri hepsi plastik yada seramik kaplıdır yani su metale temas etmiyor.

NSF li musluk üst kısım
NSF li musluk alt kısım

Gözle baktığımız incelemeden sonrada nsf.org sitesinden musluk markası ile arama yapmanız ve çıkan sorgu sayfasından kullandığınız musluk modelini bulmanız burada da kaydı varsa sorun yok demektir.

Neden NSF onaylı musluk kullanmalısınız musluklar genelde metal parçalardan yapılmaktadır ve içerlerinde kurşun ihtiva ederler bu kurşun azda olsa suya karışır bilakis ozmoz cihazlarının ürettiği su ppm değerleri saf suya yakın olduğu için aç bir su üzerine her şeyi toplayacaktır. Su özellik yapı itibari ile temas ettiği maddenin özelliğini kendine toplar. Kurşuna maruz kalmak çok tehlikeli bir durum olup kurşuna maruz kalmanın zararları makalemizi okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum yap