suarıtmasevensevmeyen
  • 11

biocera filtre sorun

  • 11

arkadaşlar 2-3 gün önce biocera aldım tanktan sonraya bağladım fakat su alırken öksürür gibi filtreden ses geliyor ve suyun içinde kabarcıklar var 2 3 gündür geçmedi filtrenin kabarcıkları azaldı ama öksürme devam ediyor anlamadım?

  1. Bu cevap düzenlendi.

    Merhaba, Biocera filtreyi sökün ve sallayın hocam (ayran çalkalar gibi) sonra direk şebeke suyunu biocera verin 2-3 litre kadar suyu akıtın Biocera’dan su geçişini gözlemleyin ve tekrar yerine takın düzelmesi gerekli. Suyun içindeki kabarcıklar ise azalır ama tamamen yok olmaz. Sular kesildiğinde ve geldiğinde yine kabarcık olayları daha yoğun olacaktır. Muslukta öksürme işi ise genelde depoya sıkışan havadan kaynaklı oluyor. söküp taktığında düzelecektir.

    Biocera filtrenin diğer bir etkisi ise Hidrojen gazı oluşturmasıdır. Suyun bazen musluktan öksürüyormuş akması bundan kaynaklı da oluyor. eğer suyu bol kullanmıyorsanız yani uzun süre musluğu açmıyor iseniz gaz oranı yükselir. hatta Biocera’lı suyu bardağa doldurup 1-2 saat beklemeye alırsanız soda gibi yada gazoz gibi bir görünüme döner su.

    • 0

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.