Rıfat
  • 5
Çırak

NSF onaylı Su Arıtma Cihazı

  • 5

Türkiye’de NSF onayı alan ilk firma zaten İhlas firması 2. olarak da Royal Green firmasıdır. bu firmalar dışında NSF 58 onayı olan firma maalesef yok.

İhlas için sorgu bu linkten bakabilirsiniz.

Listing Category Search Page | NSF International

Royal Green NSf için sorgu bu linkten

Listing Category Search Page | NSF International

Ters ozmoz su arıtma cihazlarına NSF-58 onayı verilir NSF-58 filtrelere ve diğer parçalara verilen bazı onayları da kapsar arıtma cihazında aramanız geren NSF onayı NSF-58’dir.

NSF-58 onayı olan bir arıtma cihazını bana, ona. buna yada şuna sormana gerek yok zaten sizin, bizim yerimize bu ürünü NSF alıp bizzat test ediyor. malzeme güvenliği, arıtma kapasitesi, malzeme ham madde içerik sağlık bilgisi vs vs. çeşitli testler yapıyor NSF bir cihazın testini 3-6 ay gibi uzun bir sürede tamamlar. Diğer test kuruluşları gibi değildir. bir ürün gerçekten testlerden geçiyorsa NSF belgesi almaya hak kazanır geçmiyorsa parayla bile alamazsınız. Ayrıca NSF çalıştığı tüm ülkelerde denetleyici eleman bulundurur. NSF alan firmaları yılda 2 defa denetler bu denetlemelerin birini haberli diğerini habersiz yapar. Bu yüzden NSF kuruluşu dünyada en güvenli kuruluştur bu tür sertifikalarda.

  • Bir firmanın NSF listesinde görünmesi o firmanın sattığı tüm ürünleri NSF’li yapmaz nsf.org’de listelenen firmaların ürün isimleri de yazar bu şekilde doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.
  • NSF su arıtma cihazlarında en başta arayacağınız kriter olmalı
  • Varsa WQA Gold Seal belgesi de firmanın daha da prestijini arttırır
  • Varsa Yerli olan TSEK ürün sertifikası isteyin
  • ISO,CE,TSE-HYB gibi belgeler ise firmanın size vereceği satış sonrası servis hizmetlerinin kalitesini gösterir.

Şimdi hiç bir sertifikası bulunmayan bir arıtma firmasından ürün alacaksanız webden en uygun olanı örnek 500TL alacaksın neden 500 TL bu ürün çünkü hiç bir kalite onay belgesi yoktur tamamen kalitesiz malzemelerden üretilmiştir kaliteli bir ürün olsaydı zaten gerekli belgeleri almış olması gerekliydi. aynı 500 TL olan birebir aynı ürünü internetten 1500 TL ye de alabilirsin 2500 liraya da burada fiyat ürünün kalitesini göstermez kalite elle tutulur belge sertifikalarla olur.

Bir cevap bırakın

Cevap vermek için giriş yapmalısınız.