Galip Arduç
  • 2
Prof

Şekerli Su

  • 2

Şekerli Su

Vücut sıvılarında bulunan su eklemlerin kayganlaşmasını sağlar, idrar yoluyla vücudu zararlı maddelerden kurtarır, tükürük ve mide salgısı ile besinlerin sindirilmesini sağlar. Zayıflamaya yardımcı olduğu gibi enerjik hissedilmesini sağlar. Baş ağrısını engeller, cilde iyi gelir, kalp sağlığı, böbrekler, tansiyon gibi pek çok konu için yararları vardır suyun.

Suyun saymakla bitmeyen faydalarından bir tanesi de gerçekte vücuda zararlı olan şekeri yararlı hale çevirmek vardır.  Şekerli su şeker ve sudan oluşan homojen bir karışımdır. Tek başına tüketildiğinde insan vücuduna çeşitli zararları olan şekerin suyla birlikte kullanımında yararları olduğunu biliyor muydunuz? Şeker tek başına tüketildiğinde insan vücudu için büyük zararları vardır ancak işin içine su girince zarar olmaktan çıkıp yarar sağlıyor.

Nedir bu yararlar

»     Şekerli su mideye iyi gelir. Tek başına tüketildiğinde organlara zarar veren şeker su ile karıştırıldığında mide ağrısını kısa sürede geçiriyor. Hücre ve doku yenilenmesini sağlıyor. Aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen şekerli su vücuttaki hücre ve dokuları yeniliyor:

»     Şekerli su ile vücudun hasarlı bölgesinde oluşan yalancı mikrop vücudun doğal olan iyileşme mekanizmasını işler hale getirir ve tedavi eden hücrelerin çalışmasını sağlayarak dokuların yeniden canlanmasını sağlamaktadır.

»     İyileştirici hücrelerin sayısını çoğaltarak gün boyu dinç kalmanızı sağlıyor

»     Karın ağrısına iyi geliyor

»     Sindirim sistemini kolaylaştıran etkisi vardır

»     Araştırmalar sporcuların profesyonel sporcu içeceği yerine içine şeker katılmış su içmelerinin performanslarını arttırdığını göstermiştir.  Bir bardak suya katılmış olan şeker ile sporcular daha rahat egzersiz yapmaktadırlar.

»     Vücuda enjekte edilmesiyle fıtık hastalarının yaşadığı sıkıntıların azalmasına yardımcı olur. Ağrının olduğu bölgeye enjekte edilmesiyle şekerli su solüsyonu dokuların canlanmasını sağlayarak iyileştirici hücrelerin çoğalmasına etki ediyor.

Proloterapi adı verilen bu yöntem vücudun kendi kendini iyileştirmesini sağlıyor. Bu yöntemin uygulanması ile kas ve iskelet sistemindeki ağrılar, bel ve boyun fıtığından kaynaklanan kronik ağrılardan kurtulmak mümkün. Vücuttaki ağrılardan kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Şekerli su bu yöntem ile hastaların cerrahi müdahaleden kurtulmasını sağlamaktadır.  

Bir cevap bırakın

Cevap vermek için giriş yapmalısınız.